Blog

Dźwigi i wciągniki: jak mogą poprawić bezpieczeństwo i obniżyć ogólne koszty

Jeśli chodzi o przemieszczanie ciężkich ładunków w pomieszczeniach przemysłowych, istnieje wiele różnych opcji do wyboru.

Od wózków ręcznych po wózki widłowe, wielu właścicieli firm skłania się ku urządzeniom stojącym na podłodze, które mogą przeszkadzać w pewnych obszarach. Alternatywnie, istnieje kilka korzyści z suwnic i wciągników, które warto rozważyć.

W firmie Lift Systems ciężko pracujemy, aby zapewnić naszym klientom najlepszy sprzęt dla ich obiektów handlowych. Jeśli jesteś zainteresowany poprawą bezpieczeństwa pracowników i obniżeniem kosztów produkcji, być może nadszedł czas, aby zacząć myśleć o przejściu na system transportu podwieszanego.

Jakie są korzyści z zastosowania suwnic i wciągników?

W wielu magazynach i halach przemysłowych przestrzeń pionowa jest zdecydowanie niewykorzystana. Dlatego jest to idealna opcja dla transportu produktów i ładunków.

Zamiast wypełniać korytarze swojego miejsca pracy personelem i sprzętem używanym do podnoszenia ładunków, można użyć suwnic i wciągników do podnoszenia i przenoszenia tych elementów w przestrzeni powietrznej obiektu.

Pozwala to nie tylko na zachowanie swobodnych przejść w magazynie, ale także zwiększa wydajność i dobrze współgra z opcjami wyższego składowania i regałów.

Istnieje kilka różnych sposobów wykorzystania dźwigów i podnośników, takich jak:

  • Magazynowanie i potrzeby logistyczne
  • Przemieszczanie nieukończonych produktów w procesie montażu
  • Transportowanie wyprodukowanych elementów na wagony kolejowe lub przyczepy
  • Zarządzanie potrzebami magazynowymi

Upadek jest oczywiście najbardziej oczywistym zagrożeniem związanym z pracą na wysokości, ale lód i śnieg stwarzają jeszcze większe możliwości. Pamiętaj o regularnym odśnieżaniu i odladzaniu, aby zapobiec ewentualnym upadkom lub bolesnym poślizgnięciom.

Jak suwnice i wciągniki mogą poprawić bezpieczeństwo w magazynie?

Ponieważ suwnice i wciągniki są używane w pustych obszarach przestrzeni powietrznej, istnieje mniejsze ryzyko niebezpiecznych incydentów, które często występują podczas używania wózków widłowych i innych urządzeń naziemnych. Wiadomo, że prowadzą one do niewłaściwego układania towarów, co skutkuje ich upadkiem, i mogą łatwo uderzyć w belki regałów paletowych, inne maszyny, ściany, a także, co najbardziej katastrofalne, w pracowników.

W jaki sposób suwnice i wciągniki obniżają koszty działalności?

Suwnice nie tylko zapewniają bardziej efektywne przenoszenie ciężkich ładunków z jednego obszaru do drugiego, ale także umożliwiają pracownikom lepszy dostęp do materiałów i produktów przechowywanych na poziomie gruntu.

Pracownicy będą mogli szybciej wykonywać swoje zadania, co usprawni ogólne funkcjonowanie firmy i zmniejszy koszty pracy.

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz szybko i skutecznie pomogą rozwiązać każdy problem. Skontaktuj się z nami. Pomożemy – doradzimy – zoptymalizujemy – wykonamy – dostarczymy. Przejdź do zakładki KONTAKT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *