Blog

Różne zastosowania piaskowania

Czyszczenie strumieniowo-ścierne jest bardzo popularną metodą czyszczenia przemysłowego, której działanie polega na wystrzeliwaniu silnych strumieni materiałów ściernych na powierzchnię, z siłą niszczącą warstwę powierzchniową, aby odsłonić czystą warstwę znajdującą się pod spodem. Ta metoda czyszczenia zyskała na popularności w ciągu ostatnich kilku dekad, dając początek kolejnym usługom czyszczenia ściernego, które wykorzystują specyficzne techniki lub materiały.

Co to jest piaskowanie?

Piaskowanie znane jest w Polsce pod wieloma nazwami, takimi jak: piaskowanie z użyciem ścierniwa lub piaskowanie kulkowe. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod, za pomocą której można kształtować powierzchnię, wygładzać ją i usuwać wszelkie obce materiały. Metoda ta została szerzej opisana już w artykule Śrutowanie czy piaskowanie – jakie są różnice? W ciągu ostatnich kilku lat w niektórych gałęziach przemysłu pojawiło się błędne przekonanie, że szlifowanie jest lepsze niż śrutowanie. Jednym z powodów, dla których wielu klientów mogło mieć problemy ze śrutowaniem, jest brak wiedzy na temat skutecznego używania  tej metody.

Różne zastosowania piaskowania

Przed rozpoczęciem procesu piaskowania, należy określić różne rodzaje ścierniwa, które mają być zastosowane. Istnieje kilka rodzajów ścierniwa lub mediów używanych do piaskowania. Aby uzyskać najwyższą wydajność, najczęściej stosuje się beton, piasek i metal. Dodatkowo, szafka do piaskowania zabezpiecza ścierniwo, aby upewnić się, że nie rozprzestrzeni się ono po całym miejscu i nie uszkodzi otoczenia ani nie zrani osób pracujących w pobliżu.

Niektóre użyteczne zastosowania piaskowania są wymienione poniżej:

Poleruje i wygładza powierzchnie

Czyszczenie jest podstawową funkcją piaskowania, a proces ten oczyszcza powierzchnię w taki sposób, że nadaje metalowi zupełnie odświeżony wygląd. Często można natknąć się na liczne części mechaniczne, które cechują się nieregularnymi lub nierównymi zgrzebłami, co czyni je bardzo trudnymi w montażu. Z pomocą procesu piaskowania, poleruje się metale i eliminuje zarówno nadmiar materiałów jak i nierówności. 

Usuwa plamy i korozję

Usuwanie plam i korozji jest jednym z głównych aspektów piaskowania. Każdy wie, że ślady korozji są bardzo trudne do usunięcia przy użyciu tradycyjnych technik czyszczenia. Oczyszczarki sprzedawane przez firmę Lift Systems mogą pozbyć się plam i rdzy wraz z innymi zanieczyszczeniami z maszyn, samochodów i innych powierzchni. Jeśli chodzi o usuwanie farby z samochodów, proces ten jest wystarczająco łagodny, aby wyeliminować farbę bez szkody dla metalu znajdującego się pod nim.

Inne zastosowania piaskowania to:

  • Czyszczenie mniejszych narzędzi
  • Przygotowuje powierzchnię do nałożenia powłoki
  • Czyszczenie powierzchni betonowych
  • Łatwo usuwa plamy oleju z podjazdów

Wiodący dystrybutor śrutownic w Polsce i dostawca sprzętu do piaskowania

Firma Lift Systems z siedzibą we Wrocławiu opanowała proces śrutowania i piaskowania w celu uzyskania skutecznych rezultatów w różnych gałęziach przemysłu. Jesteśmy jednym z wiodących dystrybutorów śrutownic i piaskarek w Polsce od ponad 30 lat i dostarczamy różne modele śrutownic takie jak:

 

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz szybko i skutecznie pomogą rozwiązać każdy problem. Skontaktuj się z nami. Pomożemy – doradzimy – zoptymalizujemy – wykonamy – dostarczymy. Przejdź do zakładki KONTAKT