Blog

Suwnice w halach magazynowych

Wydajność i możliwości składowania w magazynie są tak dobre, jak urządzenia transportu bliskiego, z których korzysta.

Oprócz samej konstrukcji, urządzenia do transportu bliskiego umożliwiają personelowi magazynowemu sprawne i bezpieczne transportowanie, podnoszenie i przechowywanie różnych przedmiotów i towarów w hali magazynowej. Sprzęt ten obejmuje wózki widłowe, wagi, regały przemysłowe, palety, podnośniki paletowe i przenośniki. Często pomijana jest istotna rola, jaką mogą odegrać dźwigi magazynowe (suwnice) w Państwa potrzebach związanych z transportem materiałów. Dźwigi te są zaprojektowane tak, aby pomagać pracownikom w przemieszczaniu bardzo dużych i ciężkich przedmiotów, a nawet innych urządzeń. W magazynach produkcyjnych pozwalają one pracownikom na ustawianie ciężkich przedmiotów z precyzją, której w innym przypadku nie byliby w stanie osiągnąć.

Rodzaje suwnic pracujących w halach magazynowych

Żurawie mostowe
Dźwigi mostowe są używane w magazynach, stoczniach i na placach budowy do przemieszczania i precyzyjnego umieszczania dużych i ciężkich materiałów. Jak sama nazwa sugeruje, suwnice mostowe rozpięte są w szczelinie pomiędzy dwoma torami jezdnymi. Mechanizm suwnicy, wciągnik, porusza się wzdłuż mostu. Taka konstrukcja umożliwia wciągnikowi dostęp do znacznej części obszaru pod konstrukcją mostu i manipulowanie obiektami w trzech osiach ruchu. Dźwigi te są często stosowane w magazynach jednopiętrowych, takich jak zakłady produkcyjne.

Żurawie wysięgnikowe
Żurawie wysięgnikowe to kolejny typ żurawi często spotykanych w magazynach. Bardziej stacjonarne niż żurawie mostowe, żurawie wysięgnikowe wyposażone są w żuraw lub wciągnik na wysięgniku przymocowanym do ściany lub stacjonarnego masztu, wokół którego obraca się wysięgnik. W niektórych przypadkach wysięgnik jest przymocowany do masztu i nie ma możliwości obracania się na boki. Wysięgniki są często używane w produkcji do przenoszenia dużych obiektów na miejsce.

Suwnice bramowe
Suwnica to podwieszana konstrukcja ramowa, na której zawieszony jest sprzęt nośny. Suwnice bramowe są bardzo podobne w konstrukcji do suwnic pomostowych, chociaż kategoria suwnic pomostowych obejmuje te suwnice, które są przymocowane do ruchomej bramy, co pozwala pracownikom zatrudnić suwnicę tylko wtedy, gdy jest potrzebna – do przeredagowania. Suwnice bramowe występują również (a nawet głównie się ich używa w takich sposób) że tor jezdny znajduje się na ziemi.

Suwnice pomostowe i magazynowe oferowane przez Lift Systems

Jeśli szukasz możliwości zoptymalizowania wydajności swojego magazynu za pomocą suwnicy magazynowej lub innego rodzaju sprzętu do przenoszenia materiałów, profesjonalny i życzliwy zespół Lift Systems może Ci pomóc. Z niecierpliwością czekamy, aby pomóc Ci uzyskać jak najwięcej korzyści z Twojej działalności!

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz szybko i skutecznie pomogą rozwiązać każdy problem. Skontaktuj się z nami. Pomożemy – doradzimy – zoptymalizujemy – wykonamy – dostarczymy. Przejdź do zakładki KONTAKT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *