Blog

Robot kopiujący DAITO DCM 1000/1050

Konwencjonalna automatyzacja przetwarzania stali konstrukcyjnej obejmuje znaczną część operacji wykonywanych ręcznie przez człowieka. Takie jak różne oznaczenia, cięcie termiczne, gwintowanie i frezowanie. Te ręczne czynności są teraz zautomatyzowane dzięki urządzeniu DAITO DCM 1000/1050.

Marka DAITO

Daito to największy na świecie producent maszyn do wiercenia, cięcia i kopiowania stali konstrukcyjnej. Daito jest produkowane w Japonii (największy na świecie rynek stali konstrukcyjnej). Marka obrała sobie za cel być największym i najlepszym producentem tego typu urządzeń na rynku. Dział inżynierii Daito zatrudnia około 50 inżynierów. Szef tego działu ma ponad 30 lat doświadczenia w produkcji obrabiarek. 

DAITO – Seria DCM 

Daito DCM – Drilling Coping Marking (Wiercenie, Kopiowanie, Znakowanie). Jest to pierwsza na świecie prawdziwie wszechstronna maszyna do obróbki stali konstrukcyjnej. Znana w Japonii technologia obrabiarek „Multi-Tasking” jest teraz dostępna na maszynach Daito do obróbki stali konstrukcyjnej. Poprzez połączenie wielu procesów jesteśmy w stanie zwiększyć wydajność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Stanowiska zrobotyzowane wyposażone w urządzenie DCM to rozwiązanie przyszłościowe.

Właściwości urządzenia

  • 3 x Wrzeciona wiercące.
  • Robotyczne cięcie plazmowe.
  • Frezowanie, gwintowanie i pogłębianie.
  • Wysoka prędkość znakowania.
  • Wycinanie dowolnych kształtów / połączeń na dowolnym profilu.
  • Eliminacja przenoszenia materiału.
  • Załadunek i rozładunek materiału.
  • Mała powierzchnia podstawy pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń warsztatową.

MODEL DCM 1000/1050

Wiertarko-kopiarka ( robot kopiujący ) DCM 1000 / 1050 firmy Daito jest wielozadaniową maszyną łączącą w sobie wiertarkę CNC (z 3 wrzecionami), zrobotyzowaną kopiarkę CNC do standardowych lub skomplikowanych cięć plazmowych oraz znakowarkę do oznaczania numerów części i spawania/oznaczania układu. Każda wiertarka posiada automatyczny zmieniacz narzędzi do gwintowania, frezowania, fazowania otworów i wytaczania otworów nieprzelotowych. Szeroki zakres funkcji sprawia, że DCM jest najbardziej uniwersalną maszyną do obróbki stali konstrukcyjnej. 

3 in 1 – Trzy maszyny w jednej

OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA
DCM wymaga 70% mniej miejsca w warsztacie, w porównaniu do typowej wiertarki, piły i linii produkcyjnej.
MNIEJ OPERATORÓW
DCM wymaga tylko 1 osoby do obsługi maszyny, która może w każdej chwili załadować i rozładować materiał.
NIŻSZA INWESTYCJA
To proste, wystarczy kupić tylko 1 maszynę zamiast 3! Dodatkowo kupujesz mniej stołów rolkowych, mniej wózków transferowych, itp.
ELIMINACJA PRZENOSZENIA MATERIAŁÓW
Nie ma potrzeby przenoszenia lub podnoszenia materiału z jednej maszyny do drugiej, aby otrzymać gotową część.
ZWIĘKSZONA PRODUKTYWNOŚĆ
Ukończenie części na jednej maszynie eliminuje czas bezczynności i zwiększa produktywność o 40%!

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz szybko i skutecznie pomogą rozwiązać każdy problem. Skontaktuj się z nami. Pomożemy – doradzimy – zoptymalizujemy – wykonamy – dostarczymy. Przejdź do zakładki KONTAKT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *