Blog

Automatyczna linia procesowa DASP – DAITO

DASP to systemy automatycznych linii procesowych składających się z kilku urządzeń połączonych za pomocą przenośnika rolkowego.

Marka DAITO

Daito to największy na świecie producent maszyn do wiercenia, cięcia i kopiowania stali konstrukcyjnej. Daito jest produkowane w Japonii (największy na świecie rynek stali konstrukcyjnej). Marka obrała sobie za cel być największym i najlepszym producentem tego typu urządzeń na rynku. Dział inżynierii Daito zatrudnia około 50 inżynierów. Szef tego działu ma ponad 30 lat doświadczenia w produkcji obrabiarek. 

DAITO – System DASP 

DASP to systemy automatycznych linii procesowych składających się z grupy urządzeń połączonych za pomocą przenośnika rolkowego. Systemy DASP marki DAITO obejmują 3 główne typy rozwiązań. Każda z grup może być skonfigurowana na kilka sposobów.

 • System DASP
  Jest to w pełni automatyczna linia w skład której wchodzą urządzeń do cięcia, ukosowania i znakowania profili prostokątnych, połączonych przenośnikami podawczo odbiorczymi.
 • System C-DASP
  Jest to także w pełni automatyczna linia składająca się z urządzeń do wiercenia, cięcia i ukosowania profili typu H, połączonych przenośnikami podawczo-odbiorczymi.
 • System Simple DASP
  Jest to linia składająca się z jednej wiertarki i jednej piły usytuowanych blisko siebie.

Linie technologiczne

W zależności od danych CAD/CAM wiercenie/piłowanie/fazowanie wykonywane jest w pełni automatycznie w liniach technologicznych. Popularne konfiguracje są następujące.

 • ILINE – jest najbardziej powszechną konfiguracją umieszczającą jedną wiertarkę i jedną piłę w linii. 
 • ULINE – jest to konfiguracja zespołów rozciągniętych na szerokość i krótkich na długość. 
 • YLINE – jest to konfiguracja dwóch pił na jedną wiertarkę; pozwala to na uzyskanie dużej wydajności. 
 • ZLINE – jest to konfiguracja jednej wiertarki i jednej piły wraz z obszarem buforowym.

Tandem – Linia automatyczna

W pełni automatyczna linia Tandem to skrócona linia automatyczna, w której wiertarka i piła znajdują się blisko siebie. Wiercenie i cięcie jest wykonywane przez jeden program, a przycięte elementy są automatycznie usuwane – rozwiązanie to zapewnia oszczędność miejsca i pracowników!

Ponieważ wiertarka i piła są umieszczone blisko siebie, przestrzeń warsztatowa potrzebna do obsługi linii jest minimalna. Dzięki temu jest więcej miejsca na prace produkcyjne i spawalnicze.
Każda z 3 głowic wiertarskich porusza się niezależnie we wszystkich kierunkach, umożliwiając wiercenie wszystkich otworów w swoim zakresie, bez konieczności ciągłego reindeksowania i ponownego mapowania obrabianego elementu. Cięcie piłą taśmową i wiercenie odbywa się jednocześnie; wiercenie odbywa się niezależnie w dostępnym obszarze, nawet gdy element jest zatrzymany do cięcia.
Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz szybko i skutecznie pomogą rozwiązać każdy problem. Skontaktuj się z nami. Pomożemy – doradzimy – zoptymalizujemy – wykonamy – dostarczymy. Przejdź do zakładki KONTAKT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *