Blog

5 branż w których wykorzystuje się suwnice

Omawiamy kilka z wielu branż, które wspieramy w zakresie zastosowań suwnic.

Co to są suwnice?

Suwnice to maszyny z grupy urządzeń dźwignicowych, które można dostosować do potrzeb klienta i które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i powodzenia w wielu gałęziach przemysłu. Mogą być przystosowane do każdej przestrzeni, w tym trudnych środowisk, gdzie przestrzeń jest ograniczona, i znacznie zwiększyć możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa. Jako wiodący producent, Lift Systems projektuje nowatorskie rozwiązania, aby sprostać specyficznym wymaganiom wielu branż. 

Gdzie wykorzystujemy suwnice?

 1. Motoryzacja i transport
  Powszechnym zastosowaniem suwnic w przemyśle motoryzacyjnym linie montażowe. Przesuwają one komponenty samochodowe wzdłuż różnych stanowisk, aż produkt końcowy zostanie całkowicie zbudowany, dzięki czemu linie montażowe są znacznie bardziej wydajne. W przemyśle transportowym suwnice pomagają przy rozładunku statków. Znacznie zwiększają one prędkość, z jaką można przenosić i transportować duże przedmioty.

 2. Lotnictwo
  Przemysł lotniczy jest zbliżony do przemysłu transportowego i stoczniowego, ponieważ ciężkie elementy są przemieszczane wzdłuż linii montażowej i precyzyjnie umieszczane w ramach trwającego procesu montażowego. Dźwigi w przemyśle lotniczym są używane głównie wewnątrz hangarów samolotowych. W tym zastosowaniu suwnica jest najlepszym rozwiązaniem do precyzyjnego i bezpiecznego przemieszczania dużych i ciężkich maszyn. Dodatkowo, niezawodność suwnic sprawia, że są one doskonałym wyborem w przypadku drogich przedmiotów, ponieważ zawodna suwnica powoduje kosztowne opóźnienia.

 3. Produkcja metali
  Suwnice mają kluczowe zastosowanie w produkcji metali i są wykorzystywane do różnych zadań. Na przykład, mogą być używane do przenoszenia surowców i czerpaków do topienia lub do ładowania gotowych płyt metalowych. W tym zastosowaniu nie tylko ciężkie lub ponadwymiarowe materiały wymagają siły dźwigu; dźwigi są również niezbędne do przenoszenia stopionego metalu, aby pracownicy mogli zachować bezpieczną odległość. Do przenoszenia różnych rodzajów produktów metalowych, takich jak szpule z drutem, można dodać specjalistyczne akcesoria.

 4. Elektrownie
  Elektrownie muszą być stale funkcjonalne, ponieważ każdy przestój może spowodować przerwę w dostawie energii elektrycznej. Z tego powodu elektrownie muszą być w stanie szybko rozwiązać każdy problem, który może się pojawić. Suwnice doskonale nadają się do tego zastosowania, ponieważ pozostają na swoim miejscu i są gotowe do użycia w momencie wystąpienia problemu. Oszczędzają również cenną przestrzeń roboczą i zapewniają niezawodne działanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na naprawy.

 5. Budownictwo okrętowe
  Budowa okrętów jest skomplikowana ze względu na ich rozmiar i kształt. Przemieszczanie dużych, ciężkich przedmiotów wewnątrz dziwnie ukształtowanego obszaru może być prawie niemożliwe bez odpowiedniego sprzętu specjalistycznego. Suwnica portowa pozwala na swobodne przemieszczanie narzędzi po pochyłym kadłubie. Większość firm budujących statki używa szerokich suwnic bramowych, które doskonale sprawdzają się w ciężkich pracach produkcyjnych.
Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz szybko i skutecznie pomogą rozwiązać każdy problem. Skontaktuj się z nami. Pomożemy – doradzimy – zoptymalizujemy – wykonamy – dostarczymy. Przejdź do zakładki KONTAKT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *